Třídit podle: místa | tématu | na mapě | nejčtenější


Cestovní deník Nepál 2009

[Nepál] Zářijovo-říjnová cesta na střechu světa, nepálský Himálaj, byla poznamenána nepřízní počasí, spoustu dní rozhodně nebylo sezónní azuro. I tak jsme ale největší hory světa viděli i bez mraků. Hlavním cílem, mimo samozřejmosti jako Kathmandú či Bhaktapur, byl Everest Base Camp trek, ovšem prodloužená varianta přes Thame a Gokyo.

10. 3. 2012 | zobrazeno 4292×

Cestovní deník Ukrajina - Krym 2009

[Ukrajina] Školní exkurze na místo dlouholetých výzkumů naší katedry , na daleký (zvláště autobusem) Krym.

10. 3. 2012 | zobrazeno 5939×

Ko Adang - národní park Tarutao

[Thajsko] Na samém jihu Thajska, při hranicích s Malajsií v provincii Satun, leží národní mořský park Tarutao, pojmenovaný podle stejnojmenného největšího ostrova. Na 1490 čtverečních kilometrech najdeme 51 ostrovů a ostrůvků, nabízejících dosud turismem méně poznamenanou přírodu.

11. 3. 2012 | zobrazeno 16716×

Cestovní deník Los Andes 2008

Má první velká cesta, a hned na víc jako dva měsíce. S kamarádem Petrem jsme se vydali na cestu ze Santiaga de Chile do Limy, během které jsme poznali chilské i bolivijské altipláno, pacifické pobřeží, prales a džungli, navštívili prameny Amazonky a spoustu dalších míst, které nám povrdily, jak je jižní Amerika pestrá a nádherná.

8. 3. 2012 | zobrazeno 5246×

Krabi a Railay

[Thajsko] V okolí města Krabi, hlavního města stejnojmenné provincie, leží několik z neoblíbenějších thajských turistických míst – ostrovy Ko Phi Phi a Ko Lanta, scénické pláže Railay a pár zajímavostí se najde i přímo ve městě či jeho sousedství.

4. 3. 2012 | zobrazeno 12722×

Kuželový kras Ao Phang Nga

[Thajsko] Národní park Ao Phang Nga leží v zátoce mezi ostrovem Phuket na západě, Malajským poloostrovem na východě a z jihu jej ohraničuje dvojice ostrovů Ko Yao. Je synonymem pro spojení kuželový kras – z mělkého, tyrkysového moře se tyčí desítky ostrovů, ostrůvků a útesů nejroztodivnějších tvarů.

27. 2. 2012 | zobrazeno 9631×

Mikulov plný ohňostrojů

Nejhezčí výhled na silvestrovské ohňostroje nejen v Mikulově, ale i širokém okolí je ze Svatého kopečku. Ve fotočlánku najdete i pár typů na tento druh noční fotografie.

8. 1. 2012 | zobrazeno 8535×

Esztergom, největší maďarská katedrála

[Maďarsko] Esztergom, česky Ostřihom, je z historického pohledu jedním z nejdůležitějších maďarských měst. Narodil se zde první maďarský král, Sv. Štěpán, a od 10. do 13. století byla Ostřihom hlavním městem. Dnes je to pěkné město s několika zajímavostmi, kde se rozhodně dá strávit příjemný den.

28. 12. 2011 | zobrazeno 25834×

Vichren - nejvyšší vrchol Pirinu

[Bulharsko] Vichren je s 2914 m n. m. nejvyšším bodem bulharského pohoří Pirin a druhým nejvyšším v Bulharsku. Leží nad stejnojmennou chatou, hřebenovka z něj pokračuje třeba na Končeto.

15. 1. 2012 | zobrazeno 9771×

Vulkanity Nízkého Jeseníku

V okolí Bruntálu najdeme mnoho pozůstatků nedávné (alespoň z geologického hlediska) vulkanické činnosti. Sopky, utuhnuté lávové proudy, sopečné sedimenty i nově vytvarovaná údolí připomínají mnohem aktivnější období starších čtvrtohor, plné sopečného dýmu a lávy. Od loňského podzimu tyto zajímavosti spojuje nová naučná stezka. [vyšlo v časopise Naše příroda]

29. 10. 2012 | zobrazeno 10001×

Geodiverzita

S pojmem biodiverzita se alespoň jednou setkal skoro každý, avšak geodiverzita zůstává poměrně neznámá. Definic existuje několik, v zásadě ale můžeme říct, že se jedná o různorodost neživé přírody – pestrost tvarů, půd, hornin a procesů, které je utvářejí. Pro snazší přiblížení si můžeme uvést příklad z jihu Moravy. [vyšlo v časopise Naše příroda]

4. 12. 2011 | zobrazeno 5794×

Mlhy a inverze

Mlhy a inverze představují zajímavé meteorologické jevy, se kterými se asi mnozí ze čtenářů  setkali. Ne každý už ale ví, že mlh existuje několik typů nebo jak taková inverze vzniká. [vyšlo v časopise Naše příroda]

27. 11. 2011 | zobrazeno 18722×
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace