Mikulov z věže kostela sv. Václava

25. 3. 2019 | zobrazeno 7075×


Charakteristickou siluetu Mikulova tvoří věže, vyčuhující nad okolní zástavbu. Hlavní zámecká věž, Břitová věž, kostel, zvonice a kaple na Svatém kopečku, hranatá věž Kozího hrádku a taky věž kostela sv. Václava. Z jejího vrcholu se otevírají neobvyklé pohledy na město.

Mikulov před svítánímMikulov před svítánímkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Na místě mezi dnešním hlavním náměstím a Kostelním náměstím stával kostel nejspíš už od poloviny 12. století, z románské stavby se toho dodnes mnoho nezachovalo. Dnešní kostel sv. Václava byl rozestavěn v 15. století v gotickém stylu.

Červánky za Svatým kopečkemČervánky za Svatým kopečkemkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Husitské vpády a požáry způsobily, že stavbu dokončili až Dietrichsteinové o stovku let později. Ke gotice přibyly prvky barokní, další opravy a úpravy následovaly. Poslední se uskutečnili před pár lety, kdy byla zrekonstruována mimo jiné střecha a novotou září i fasáda.

Svítání nad MikulovemSvítání nad Mikulovemkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Právě Dietrichsteinové dali kostelní věži dnešní podobu, kdy na ni přistavěli obytné patro a charakteristický ochoz. A právě vyhlídka na věži bude od letošního dubna nově zpřístupněna pro návštěvníky. Přestože kopcovité okolí nabízí spoustu výhledů na Mikulov, rozhodně stojí zato vyjít po úzkých a prudkých schodech i sem.

kostelní zvonykostelní zvonykoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Vyhlídka je unikátní tím, že leží přímo v centru města, a člověk má tak kolem sebe jako na dlani všechny zajímavosti - zámek, Kozí hrádek, Dietrichsteinskou hrobku, náměstí, synagogu u židovského hřbitova...Zajímavý je také interiér, hlavně patro se zvony.

zámek Mikulovzámek Mikulovkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Svatý kopeček a Dietrichsteinská hrobkaSvatý kopeček a Dietrichsteinská hrobkakoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Odpočinout při výstupu si lze v několika místnostech, a v jedné z nich si na minivýstavě prohlédnout i pár mých fotek z Pálavy nebo koupit pohlednici s tímto výhledem.

více informací a provozní doba

Východ slunce nad MikulovemVýchod slunce nad Mikulovemkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Farní zahradaFarní zahradakoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Kostel obklopuje farní zahrada - díky péči Okrašlovacího spolku se z ní zase stává krásné místo pro odpočinek od ruchu středu města v zeleni, a s pěkným výhledem na siluetu Svatého kopečku k tomu.

kostel sv. Václavakostel sv. Václavakoupit fotografii | poslat jako pohlednici

kostel sv. Václavakostel sv. Václavakoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Máte rádi Pálavu? Pak se vydejte na fotografickou procházku po rozkvetlých stráních, bělostných skalách, zříceninách starodávných hradů, břehu Novomlýnských nádrží, mezi řádky vinohradů a pokroucenými kmeny dubů či malebným Mikulovem na webu KrasnouPalavou.cz

Související odkazy:

Fotogalerie Mikulov

Panoramatická Pálava: sada deseti exkluzivních pohlednic Pálavy a Mikulova

Fotobanka města a památky

Fotobanka Pálava

https://www.janmiklin.cz/clanek-mikulov-s-vuni-seriku/

Mikulov panoramatický aneb nejhezčí mikulovské vyhlídky

Horní synagoga v Mikulově – památka židovské čtvrti

Dietrichsteinská hrobka – cesta do záhrobí

Mikulov jako ostrov nad mořem mlhy

Mikulov z věže kostela sv. Václava

Svítání v Mikulově

Mikulov plný ohňostrojů

Pálava a Mikulov jako na dlani

Mikulov pohlednicový

VáNoční Mikulov

Podvečer na Svatém kopečku

Valtice - rodové sídlo Lichtenštejnů

Lednicko-valtický areál

 

Olympus ambasador Všechny fotografie ve fotočlánku byly pořízeny na fotoaparát Olympus OM-D E-M1 Mark II s objektivy M.ZUIKO Pro 12-100 mm/f4.0 a Panasonic Leica DG Vario-Elmarit 8-18 mm F2,8-4 ASPH.

Proč je zrovna tato kompaktní a odolná sestava vhodná na krajinářskou a cestovatelskou fotografii? Přečtěte si zde a v případě jakýchkoli dotazů na focení s Olympusem se neváhejte zeptat.

 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace