Podzimní Krkonoše nad mraky
Na konci října pokryla Česko inverze, z níž čouhaly jen vrcholy nejvyšší – Krkonoše. Po pár dnech v Jizerkách, kde bylo počasí pěkné na focení vodopádů, ale výhledy se jaksi nekonali, jsme proto přejeli o kus vedle s nadějí, že se podaří dostat nad mraky.
17. 1. 2016 | zobrazeno 7917×Dvakrát barevný podzim na Broumovsku
Skalní města Broumovska jsou mezi fotografy trochu opomíjená – zatímco třeba Českosaské Švýcarsko je asi nejnavštěvovanější lokalitou, na Broumovsko jezdí mnohem méně fotografů. Přitom zdejší skály jsou pěkné taky a i na známých vyhlídkách se člověk neprobíjí lesem stativů. Ač to mám trochu z ruky, loni na podzim se mi zde podařilo fotit hned dvakrát, a obě návštěvy stály zato.
3. 1. 2016 | zobrazeno 6192׊umavské pohledy
Při probírání fotografického archivu jsem se dostal i k pár let starým fotkám ze Šumavy, které se dosud na webu neobjevily. Výběr několika šumavských pohledů je tak v následujícím fotočlánku.
27. 3. 2011 | zobrazeno 5463×Tiské stěny
Na západním okraji CHKO Labské pískovce, jako poslední výspa skalnatého území, leží Tiské stěny. Skalní město, které není ani tak známé jako nedaleké Česko-saské Švýcarsko nebo rozlehlé jako Adršpašsko-teplické skály, rozhodně však má své kouzlo a stojí za návštěvu. [vyšlo v časopise Naše příroda]
4. 2. 2012 | zobrazeno 14671×Krušné hory podruhé
V rámci práce na psaní a focení průvodce po Krušných horách jsem navštívil (a ještě navštívím) spoustu lokalit těchto hor. Na některá z nich vás zavede následující – již druhý – fotočlánek z tohoto pohoří.
25. 7. 2010 | zobrazeno 12894×Krušné hory poprvé
V rámci práce na psaní a focení průvodce po Krušných horách jsem navštívil (a ještě navštívím) spoustu lokalit těchto hor. Na některá z nich vás zavede následující fotočlánek.
13. 7. 2010 | zobrazeno 8994×Broumovsko
Dlouho dopředu naplánovaný fotoseminář na Broumovsku lehce sabotovalo počasí. Zatímco první den byl „jen“ opar a slunce většinu času zalezlé za mraky, druhý už byla obloha zatažená kompletně. Ideální to tak bylo jen na focení vodopádů.
1. 6. 2010 | zobrazeno 10107×Panská skála a její okolí
CHKO Lužické hory leží na severu Čech, v těsném sousedství dalších chráněných území NP České Švýcarsko, CHKO České středohoří a CHKO Labské pískovce. Hlavním předmětem ochrany jsou zde především geomorfologické útvary – skalní města, vypreparované znělcové a čedičové lakolity či batolity.
7. 2. 2010 | zobrazeno 11627×Noční Praha
Praha má po setmění zvláštní kouzlo. Všechny hlavní památky září oslněny reflektory, na staletími chůze vyhlazených kamenech se odráží svit pouličních lamp. Pojďme na malou procházku noční Prahou. [části textů převzaty z Wikipedie]
10. 12. 2009 | zobrazeno 13944×Vápencové lomy Českého krasu
Český kras je znám jako oblast s mnoha přírodními i kulturními zajímavostmi. Koňepruské jeskyně, vzácné rostlinné společenstva na vápencích nebo starobylý hrad Karlštejn. Své kouzlo ale mají i vápencové lomy, především ty starší, kde se již netěží a kde příroda pomalu získává svou vládu zpět. [vyšlo v časopise Naše Příroda]
15. 11. 2009 | zobrazeno 21483×