Rozkvetlé Bílé Karpaty - ve znamení petrklíčů

Konečně po dlouhé době bez foťáku v ruce (ať už nebyl čas kvůli práci nebo podmínky) se mi podařilo něco nafotit. Na velikonoční víkend jsme zamířili na kolech do oblíbených Bílých Karpat, které slibovaly rozkvetlé louky. A nezklamaly - zejména petrklíčů zde zářilo nepočítaně.

22. 4. 2014 | zobrazeno 12287×

Rozhledna Maják: Krásný výhled z Přítlucké hory

Ploché krajině jižní Moravy suverénně dominuje Pálava, ale krásný výhled je i z několika dalších míst. Kromě velkobílovického Hradišťku nebo valtické Reisny se pohled na nekonečné řádky vinohradů, Nové Mlýny a samozřejmě hřeben Pálavy otevírá také z rozhledny Maják nad Přítlukami

27. 10. 2013 | zobrazeno 18223×

Jihomoravské zlato – vinohrady u Hradišťku

Každoročně na přelomu léta a září dozrává na stovkách hektarů vinic v okolí Pálavy jihomoravské zlato – víno. Jedním z hezkých „vinařských míst“ s krásným výhledem do okolí, především na zvlněnou krajinu posetou vinohrady a Pálavu na obzoru, je Hradištěk u Velkých Bílovic.

6. 10. 2013 | zobrazeno 15029×

Svítání na Děvíně

Masiv Děvína je nejvyšším a nejvýraznějším vrcholem Pálavy. Každé jaro se jeho jižní svahy rozzáří tisíci květů nejrůznějších květin. Neobyčejné kouzlo má v tomto období pozorovat první ranní paprsky, s čím dál větší silou se opírající do žlutých sluncí – rozkvetlých hlaváčků.

12. 5. 2013 | zobrazeno 6272×

Nejhezčí duby na Pohansku padly lidskou rukou

Solitérní duby jsou jedním ze symbolů Pohanska, v rovinaté krajině tvoří nejnápadnější dominantu. Stáří mnohých z nich dosahuje několik stovek let, obvod několika metrů, jsou svědectvím o dřívějším způsobu hospodaření. Jedny z nejhezčích a nejfotogeničtějších dubů stály na hrázi mezi zámečky Pohansko a Lány.

29. 9. 2012 | zobrazeno 10003×

Černá jezírka a další zajímavosti Jizerských hor

Jizerské hory drží několik českých rekordů špatného počasí, zejména co se deště týče. Zamračeno, zima a sychravo jsou tu častým jevem i v létě, ale když se udělá občas pěkně, stojí to za to. A pokud ne, tajuplná mlha se k drsným Jizerským horám a jejich historii hodí snad i více.

28. 7. 2012 | zobrazeno 12149×

Vodopády Jizerských hor

Jizerské hory se řadí díky svému neobvyklému tvaru mezi nejdeštivější místa v České republice. Horské bystřiny se po vydatných srážkách rychle plní vodou, hučí a řítí se prudce dolů po strmých kaskádách působivých vodopádů, nad nimiž se do výše zvedají skalní masívy.

21. 7. 2012 | zobrazeno 13934×

Břeclav a soutok Moravy a Dyje ze vzduchu

Po roce se konal další seminář Mendelovy univerzity, placený ze štědrých fondů EU a tím pádem obsahující i vyhlídkové lety – tentokrát nad soutok Moravy a Dyje. Poleťte se tedy podívat na Břeclav a lužní lesy shora.

16. 6. 2012 | zobrazeno 17567×

Pohansko rozfoukané

Co fotit, když je nebe zamračené a počasí na první pohled nefotogenické? Pokud se mraky po obloze prohánějí dostatečně rychle a zároveň netvoří jednolitou šedou deku, nastává ideální počasí pro nasazení tmavého filtru na objektiv, fotoaparátu na stativ a hrátky s dlouhou expozicí.

10. 6. 2012 | zobrazeno 6019×

Rozkvetlé Bílé Karpaty

Po mnoha letech, kdy jsem chtěl do Bílých Karpat jet i na jaře a nikdy to nevyšlo, se letos konečně vydařilo a já tak mohl poznat louky okolo Lesné i jinak, než pod sněhem a v mlze. Hlavním cílem byly louky hýřící kvetoucími kytkami všech barev a zejména pak ty pro Bílé Karpaty nejcharakterističtější – orchideje.

3. 6. 2012 | zobrazeno 18110×

Drozdi na hnízdě

Drozd zpěvný je o něco menší příbuzný kosa, dosahující délky 23 cm a rozpětí křídel okolo 35 cm. V Evropě je běžným druhem, mimo Islandu jej najdeme všude, typickým biotopem jsou pro drozda listnaté lesy, parky a zahrady či zemědělská krajina se stromy a keři. Jeden párek se usadil i na naší zahradě, a tak jsem mohl vcelku snadno pořídit několik fotek při krmení mláďat.

27. 5. 2012 | zobrazeno 10054×

Pálavská ještěrka zelená

Jen co se jarní slunce začne opírat do vápencových svahů pálavského Děvína, začnou se jako zelené blesky na bílých skalách míhat naše největší ještěrky, dorůstající délky až 40 cm. Ještěrka zelená je doma především v jižnějších státech Evropy (Rakousko, Itálie, Ukrajina či Turecko) a v České republice se vyskytuje jen na několika málo místech.

5. 5. 2012 | zobrazeno 11083×
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace