Promítání a cestovatelské besedy

18. 7. 2013 | zobrazeno 4060×

Nabízím uspořádání cestovatelských besed a promítání fotografií na fotografických a cestovatelských festivalech, pro školy, knihovny aj. Každou prezentaci je možno individuálně upravit s přihlédnutím k časovému prostoru a zaměření – jako cestopis, geografickou přednášku či jejich kombinaci. Kromě níže uvedených programů jsem schopen připravit další podle vašich požadavků.

promítání Manáslupromítání Manáslukoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Trek okolo Manáslu: od rýžových políček mezi osmitisícovky

150kilometrová trasa okolo osmitisícovky Manáslu patří k těm nejpestřejším trekům v Nepálu. Turista začíná v pouhých 600 m n. m., aby o týden později překročil pětitisícové sedlo Larke La. Z hlavní trasy se nabízí několik odboček – do základního tábora Manáslu nebo na tibetskou hranici po tradiční obchodní cestě přes sedlo Rui La. I díky regulacím a potřebným permitům patří Manáslu trek k těm méně chozeným. [ fotočlánky | fotogalerie Nepál ]

promítání Namibiepromítání Namibiekoupit fotografii | poslat jako pohlednici

4500 km divokou Namibií, od rudé žuly Spitzkoppe, přes nehostinný Damaraland s pouštními slony, málo navštěvovanou rezervaci Palmwag, dechberoucí vodopády Epupa falls v krajině obývané Himby, několik dnů v národním parku Etosha plném divokých zvířat, pobřeží koster a lachtaní rezervaci po několik stovek let stará torza akácií mezi dunami pouště Namib. [ fotočlánky | fotogalerie ]

Altipláno - na dosah nebeAltipláno - na dosah nebekoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Jezera neuvěřitelných barev, stáda lam, kouřící sopky, solné pláně, bublající gejzíry. To vše najedeme na altiplánu, jihoamerické náhorní plošině rozprostírající se ve výšce okolo 4 000 m n. m. v Chile, Bolívii a Peru. Kraj nehostinný, kde přes den praží slunce a v noci teploty klesají i k -20°C, přesto ale neuvěřitelně krásný. Promítání je výsledkem dvou cest, které vedly i do těch nenavštěvovaných a těžko dostupných koutů altiplána.

Doporučený čas 1 hodina | fotogalerie Chile, Bolívie

Kolumbie a EkvádorKolumbie a Ekvádorkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Kolumbie a Ekvádor jsou hodně pestré země, najdeme zde zaledněné vysoké hory i zelené pralesy, barvami hrající indiánské trhy i honosnou koloniální architekturu. To vše představuje toto promítání.

Doporučený čas 1 hodina | fotogalerie Ekvádor, Kolumbie

Kyrgyzstán a KazachstánKyrgyzstán a Kazachstánkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Kyrgyzstán - země vysokých hor, divokých koní, pastevců a jurt, kterou jsem navštívil dvakrát. Kazachstán - obrovská, mnohem méně často navštěvovaná, avšak zajímavá země. Pestrá cesta po Střední Asii.

Doporučený čas 1 hodina | fotogalerie Kyrgyzstán, Kazachstán

Gruzie, Arménie a TureckoGruzie, Arménie a Tureckokoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Cesta po třech zemích, ležících na kraji Evropy. Ikonické arménské kláštery, přechod sopečných Geghamských hor, starobylé i moderní Tbilisi, skalní město Vardzia a Malý Kavkaz, kouzelná horská Svanetie, mešity a paláce Istanbulu, bizarní skály Kappadokie, travertinový zázrak Pamukkale i řecké památky na pobřeží Turecka.

Doporučený čas 1 hodina | fotogalerie Arménie, Gruzie, Turecko

MarokoMarokokoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Hory, skály, písečná poušť i starobylá města al-Maghribu. Z královského města Marrakéše se vydáme zelenými oázami do růžových písků Erg Chebbi, navštívíme soutěsky Todra a Dádes, bizarní skály rudého Antiatlasu i krásný pirátský přístav Savíru a proslavené koželužny ve Fezu.

Doporučený čas 1 hodina | fotogalerie

Kašmír, Zanskar a LadakKašmír, Zanskar a Ladakkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Výběr fotek ze dvou cest po nejsevernější části Indie, od Kašmíru do Ladaku. Indické Benátky ve Šrínagaru, buddhistické kláštery "Malého Tibetu", zelené oázy uprostřed vyprahlých hor, průzračná jezera, odlehlá údolí a vesničky, vysoká sedla... (možná kombinace s Incredible India – doporučený čas 1,5 hodiny).

Doporučený čas 1 hodina | fotogalerie

Thajsko, Malajsie a Singapur Thajsko, Malajsie a Singapur koupit fotografii | poslat jako pohlednici

Cesta po průzračném thajském moři, ostrovech a jejich plážích, historických i moderních městech Malajsie, čajových plantážích, džungli i hypermoderním Singapuru.

Doporučený čas 1 hodina | fotogalerie Thajsko, Malajsie, Singapur

Kyrgyzstán – země jezer, divokých koní a vysokých horKyrgyzstán – země jezer, divokých koní a vysokých horkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Stát, ve kterém najdeme jak pastevce, žijící v jurtách v odlehlých horských údolích, tak bizarní socialistické stavby a muzeum, v němž je jedno patro ze dvou věnováno Leninovi. V promítání se ale vydáme hlavně do přírody - pohoří Tian Shan na trek k jezeru Alakol, rudé skály Djety-Oguz či alpinistickou základnu Raceka v rezervaci Ala-Archa, navštívíme i kyrgyzské moře - jezero Issyk-Kul.

Doporučený čas 1 hodina | fotogalerie

Incredible IndiaIncredible Indiakoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Indie je země velká, lidnatá a zcela v duchu oficiální turistické značky - neuvěřitelná. Podíváme se do vyprahlých hor severoindického Ladakhu, bujně zeleného pohoří Himachal Pradesh, posvátných měst Sikhů - Amritsaru i hinduistů - Varánásí a velkolepých památek Mughalské říše v Delhi, Agře a Fatehpur Sikri. (možná kombinace s Kašmírem, Ladákem a Zanskarem – doporučený čas 1,5 hodiny).

Doporučený čas 1 hodina | fotogalerie

Portugalské pobřeží a ptačí ráj na Ilha da BerlengaPortugalské pobřeží a ptačí ráj na Ilha da Berlengakoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Podél tisíce kilometrů portugalského pobřeží leží jen několik málo ostrovů, a jedním z nich je Berlenga - hotový ptačí ráj s desetitisíci racků, skalními útesy, středověkou pevností i malebnou pláží u průzračně čistého moře. Kouzlo mají i majáky na rozeklaných skaliscích pobřeží, mezi kterými leží kilometry písečných pláží.

Doporučený čas 45 minut | fotogalerie

Nepál – trek pod střechu světaNepál – trek pod střechu světakoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Cestu začneme v Káthmandú, nepálské metropoli, pestré směsici buddhismu a hinduismu se spoustou chrámů a dalších památek. Malým letadlem přeletíme do Lukly, zeleným údolím vystoupáme do Namche Bazar, přejdeme pětitisícové sedlo Renjo La k modrým jezerům Gokya, pokocháme se pohledem na Mount Everest a další himalájské štíty.

Doporučený čas 1 hodina | fotogalerie

Los Andes – Chile, Bolívie, PeruLos Andes – Chile, Bolívie, Perukoupit fotografii | poslat jako pohlednici

V jižní Americe jsem za dva a půl měsíce projel západní pobřeží, podél andského hřebenu, od chilského Santiaga po Huaraz ve středním Peru. Tyto země nabízí ohromnou pestrost barev, tvarů, krajinných typů - dokonalé vulkány, neskutečnou krajinu altiplána, zelený prales, písečné duny Atacamy, bílé vrcholky Cordillera Blanca, jezera všech barev. Pozadu nezůstává ani historie, od staré incké cesty El Choro po křesťanské kostely.

Doporučený čas 1 - 1,5 hodiny | fotogalerie Chile, Bolívie, Peru

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat.

Reference: Kolem světa, Bez bačkor, PřF OU, CEV Mikulov, Gymnázium Břeclav, CK Livingstone, CVČ Moravský Písek, ...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace