Amerika: Mexiko


Teotihuacán, Ciudad de México a býčí zápasy

[Mexiko] Mexická metropole okupuje čelné příčky žebříčků měst podle počtu obyvatel i kriminality. Atmosféra v ulicích i vzhled opravdu nic moc nejsou, ale pár zajímavých míst stojících za viděnou se ve městě i jeho okolí rozhodně najde. Nezapomenutelným zážitkem je pak Corida de Toros, býčí zápasy.

1. 6. 2013 | zobrazeno 5646×

Cestovní deník Mexiko 2012

[Mexiko] Do Mexika jsem letěl na konferenci, a byla by škoda jen odprezentovat svých 15 minut a zase letět zpátky, tak jsem si pobyt trochu protáhl. Mimo hlavní město jsem byl ve státu Oaxaca.

9. 5. 2013 | zobrazeno 4790×

Oaxaca - pacifické pláže Mexika

[Mexiko] Zatímco většina turistů míří na pláže Karibiku, pobřeží Tichého oceánu ve státu Oaxaca je navštěvované mnohem méně. Přitom nabízí nekonečné písečné pláže s houpacími (a surfovacími) vlnami, možnost pozorovat delfíny i mořské želvy či pestrobarevné rybky pod hladinou.

6. 1. 2013 | zobrazeno 7858×

Velkolepé ruiny Monte Albán

[Mexiko] Monte Albán se tyčí čtyři sta výškových metrů nad okolní údolí, nedaleko města Oaxaca. V osmém století před naším letopočtem zde začali první stavby budovat Olmékové, o pět století později obsadili místo Zapotékové, kteří zde vybudovali rozsáhlé hlavní město své říše.

16. 12. 2012 | zobrazeno 6657×

Hierve el Agua a Sierra Norte

[Mexiko] Přestože Oaxaca samotná je zajímavá z hlediska zejména kulturního a historického, je vhodnou základnou na výlety do okolí, které nabízí i přírodní zajímavosti. Jedněmi z nejpozoruhodnějších jsou zkamenělé vodopády Hierve el Agua; horských panoramat a kvetoucích rostlin si turisté mohou užít v Sierra Norte.

2. 12. 2012 | zobrazeno 7169×

Všechny barvy Oaxacy

[Mexiko] Dvěstěpadesátitisícová Oaxaca, hlavní město stejnojmenného státu, je jedním z nejhezčích mexických měst. Město plné koloniální architektury, bezpočtu kostelů, barev a vůně čokolády.

18. 11. 2012 | zobrazeno 5410×
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace