100 pálavských bezobratlých

16. 2. 2023 | zobrazeno 1629×

Fotografický průvodce s výběrem sta nejzajímavějších druhů pálavských bezobratlých.

100 pálavských bezobratlých100 pálavských bezobratlýchkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Knihu vydává Okrašlovací spolek Mikulov ve spolupráci se Správou CHKO Pálav a, navazuje na fotografického průvodce 100 pálavských rostlin – zachovává stejný formát i styl. Ukázku v PDF si můžete prohlédnout zde.

stepník rudýstepník rudýkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

V této publikaci jsme mohli postihnout jen malý zlomek z celkové pestrosti bezobratlých, kterých na Pálavě najdeme přes deset tisíc. Výběr druhů pro brožuru reprezentuje nejen běžné druhy, se kterými se návštěvník Pálavy pravděpodobně potká, ale i druhy vzácné, typické pro Pálavu (a někdy v rámci ČR dokonce žijící jen na Pálavě), u kterých je pravděpodobnost náhodného setkání jen malá.

kobylka ságakobylka ságakoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Každému druhu je věnována jedna dvoustrana – text s popisem, informací o rozšíření, biologií, ohrožení a případných podobných příbuzných, doplněný jednou či více fotografiemi. Nechybí tipy na místa, kde na tyto druhy můžete s největší pravděpodobností narazit. S formátem A6, praktickou kroužkovanou vazbu a kvalitním tiskem na pevném papíru jde o průvodce, který se snadno vejde do kapsy a pomůže poznat bezobratlé při výletech na Pálavu. Autorem textů je Pavel Dedek, zoolog Správy CHKO Pálava.

nosorožík kapucíneknosorožík kapucínekkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Zisk z prodeje knihy použije Okrašlovací spolek k financování své činnosti pro krajinu a přírodu Mikulovska. K aktivitám spolku patří výsadby dřevin, péče o farní zahradu kostela sv. Václava v Mikulově či stromy a zeleň v okolí města. Vydání knihy významným finančním příspěvkem podpořila firma ZEBR s.r.o.

mravenec lužnímravenec lužníkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Knihu je možné objednat nebozakoupit v TIC Mikulov, TIC Pavlov, knihkupectví Malá Medvědice v Mikulově nebo v Regionálním muzeu Mikulov a Archeoparku Pavlov.

  • cena 229 Kč
  • 178 stran
  • 113 x 148 mm
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace