Nevado Chachani

19. 2. 2010 | zobrazeno 6164×


[Peru] V blízkosti Arequipy, „bílého města“, leží několik sopek. El Misti je dokonalý kužel pokrytý sopečným prachem. Nevado Chachani má lehce přes 6000 m n. m., čímž nás nalákala k výstupu. Vzhledem k nepřítomnosti ledovce se jedná o jednu z nejjednodušších šestitisícovek.

Nevado ChachaniNevado Chachanikoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Arequipa je známá mimo jiné tím, že je zde průměrně asi 300 slunečných dnů v roce. Proto nás nemile překvapilo, když jsme ráno dne D uviděli na obloze nepěkné mraky. Auto nás vyvezlo do cca 5000 m n. m., a čekalo nás tak už jen několik set výškových metrů do základního tábora.

Sedlo na ChachaniSedlo na Chachanikoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Ten leží ve výšce 5400 m n. m. a je tedy nutné být dobře aklimatizován. Pro jistotu jsme se ještě vydali na krátkou procházku nahoru, abychom spali níž, než bylo denní maximum. Zpátky nás zahnalo začínající sněžení, což nás už vůbec nepotěšilo.

Na hřebeni ChachaniNa hřebeni Chachanikoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Druhého dne brzo ráno bylo i přes tmu jasné, že v nasněžených 40 cm sněhu se na vrchol (6089 m n. m.) nedostaneme – cestu nebylo vůbec znát, tápal i průvodce. Po chvíli jsme to otočili a znovu na cestu se vydali až po rozednění. Pomalu jsme vystoupali do sedla cca 5650 m n. m., odkud bylo vidět na dokonale bílý vrchol.

Pocukrované altiplánoPocukrované altiplánokoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Ze základního tábora bylo vidět pěkně pocukrované altipláno, ale přestože šlo o vzácnou podívanou, moc nás to nepotěšilo – další příležitost na šestitisícovku byla v tu chvíli ve hvězdách.

El MistiEl Mistikoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Na zpáteční cestě se už vyjasnilo, takže se aspoň daly fotit kopce okolo. Sněhová bouře na nich zanechala pěkné bílé čepice.

Související odkazy:

Fotogalerie Peru

Detailní popisy turistiky nejen v horách ve světě

Alpamayo base camp trek

Nevado Chachani

Národní park Huascarán

Paracas a Islas Balestas

Centrální Andy - Cordillera del Huaytapallana

Nazca a Ica

Yura – zelená oáza uprostřed pouště

Každá cesta začíná plánováním. Já své cestovatelské plány začínám u průvodců z řady Lonely Planet .

Peru průvodce Lonely Planet Poznáváme Peru průvodce Lonely Planet
 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace