Podzimní Krkonoše nad mraky

17. 1. 2016 | zobrazeno 7676×


Na konci října pokryla Česko inverze, z níž čouhaly jen vrcholy nejvyšší – Krkonoše. Po pár dnech v Jizerkách, kde bylo počasí pěkné na focení vodopádů, ale výhledy se jaksi nekonali, jsme proto přejeli o kus vedle s nadějí, že se podaří dostat nad mraky. Když jsme v husté a ještě hustější mlze stoupali na Dvoračky, doufat jsme skoro přestali, ale pak, v asi 1200 m n. m., bylo najednou modro.

Krkonošské mořeKrkonošské mořekoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Okolí Kotle, Labské louky a Vrbatovy boudy je pro snadnou dostupnost mezi fotografy oblíbeným místem, mě ale na první ohlídko moc nezaujalo – pohled do Labského dolu je sice docela monumentální, ale v době naší návštěvy byl vyplněn jakýmsi nepěkným oparem, a táhlé hřebeny mě moc fotogenické nepřišly. Nejzajímavěji nakonec vypadaly asi pohledy na rozhraní mraků a skal.

Sněžka nad mrakySněžka nad mrakykoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Špatný nebyl ani pohled na Sněžku, spolu s dalšími hřebeny čouhající nad moře mraků, ale z těchto míst je to přeci jen docela daleko.

Harrachovy kamenyHarrachovy kamenykoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Po soumraku jsme se ještě zastavili u Harrachových kamenů, kde jsem hlavně plánoval, co a odkud fotit ráno – na východ slunce nad peřinou mraků jsem se těšil hodně.

Černá horaČerná horakoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Jaké ale bylo naše překvapení, když nás ráno probudil svítící měsíc – inverze nejprve klesla (což bylo vidět už večer, během focení pozápasových snímků mraky klesaly fakt rychle), aby se posléze rozpustila v opar.

Svítání na Harrachových kamenechSvítání na Harrachových kamenechkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

To bylo docela velké zklamání, navíc začal foukat dost silný vítr, což se mému cestovnímu stativu příliš nelíbilo. Harrachovy kameny, kde jsem si vyhlídl nějaké možnosti na focení, už byly v obležení dalších fotografů, ale nakonec jsme se nějak vešli.

Mlžné horizontyMlžné horizontykoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Nakonec fotky nedopadly až tak špatně, i když inverze nebyla – opar docela hezky rozptýlil a zoranžověl ranní světlo, takže hezky vypadaly jak kopce okolo, tak detaily odstupňovaných horizontů.

Harrachovy kameny a KotelHarrachovy kameny a Kotelkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Černá horaČerná horakoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Cesta ke SněžceCesta ke Sněžcekoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Související odkazy

Fotogalerie Česká republika

Fotobanka příroda a krajina České republiky

Detailní popisy turistiky nejen v horách v Česku

Podzimní Krkonoše nad mraky

Dvakrát barevný podzim na Broumovsku

Jarní Broumovsko

Šumavské pohledy

Tiské stěny

Panská skála a její okolí

Vápencové lomy Českého krasu

 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace