Pálavský podvečer na Martince

25. 8. 2011 | zobrazeno 4798×


Nedalekou Pálavu mám za spoustu výletů i pracovních pochůzek prochozenou takřka dokonale. Za tu dobu jsem si vytipoval různá místa k focení, u kterých už nezbývá než čekat na ideální podmínky, které umožní vytvořit tu vysněnou fotku.

Balón nad PálavouBalón nad Pálavoukoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Jedním z takových míst byly i skály v okolí Martinky nad Horními Věstonicemi. Vhodné podmínky nastaly po přechodu bouřky, která vyčistila vzduch a přinesla slunečné počasí. Krásného letního dne využili i balónový letci, rogalisté či paraglidisté.

Dolní VěstoniceDolní Věstonicekoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Ze skal se otevírá krásný výhled do širokého okolí: na severozápadě září bílý kostel Dolních Věstonic, obklopených vinohrady a nádržemi Nových Mlýnů, na jejich druhé straně Strachotín a za ním Popice a zaoblené travnaté vršky Pouzdřanské stepi.

TrůnTrůnkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Na jihozápad uvidíme především vinice, zalité zlatavým sluncem. Za skálou vykukuje Perná a v pravé části lemují obzor Dunajovické kopce.

U MartinkyU Martinkykoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Na kopci vpravo stojí poslední zbytky nejméně známé pálavské zříceniny – Nového hradu (Neuhaus), ze kterého se dochovala prakticky jen malá část jedné ze zdí.

Pálavské panoramaPálavské panoramakoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Celkové panorama od Dolních Dunajovic na levém okraji snímku, s Horními i Dolními Věstonicemi, prakticky celými Novými Mlýny a dalšími detaily, viditelnými ve velkém rozlišení: chladící věže Dukovan na obzoru, dvě lesknoucí se vodní plochy jsou rybníky Vrkoč a Novoveský

Fripito průvodce po PálavěFripito průvodce po Pálavěkoupit fotografii | poslat jako pohlednici

Chystáte se fotit na Pálavu? Tipy na zajímavá místa, fotografické postupy i praktické cestovatelské informace obsahuje fotografický průvodce Víno a slunce pod Pavlovskými vrchy, který jsem připravil pro Fripito. Stáhnout jej můžete pro zařízení s Androidem nebo iOs.

Související odkazy:

Fotografické obrazy – prodej fotografií

Pohledy - pohlednice od návrhu po tisk

Fotobanka - Pálava a Nové Mlýny

Atlas CHKO Pálava

Pálavská stolová hora

Království zimy na Pálavě

Pálavské rezervace

Podvečer na Svatém kopečku

Křivé jezero

Dívčí hrady v proměnách dne a roku

Pálava panoramatická

Jarní procházka Pálavou

Barevný podzim na Pálavě

Jarní Pálavou

Pálavský podvečer na Martince

Pálava a Mikulov jako na dlani

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace